Онлайн-виставка до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні
…І де не глянеш: мертві люди
Скрізь по городах, по дворах
Лежать розпухлі, мов колоди –
Вже не хоронять - який жах!
Малі були, та ми вже знали,
Що всіх чекає тільки смерть.
Ми навіть плакать перестали
Бо сльози висохли ущерть.
Як вимирали цілі села,
Вмирали душі і слова,
Жило єдине слово: голод
І я між мертвими жива.
Гандзя Бондарівна
Щороку, в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. На початку 20 століття Україна пережила три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Наймасштабнішим з них виявився голод 1932-1933 років.
Ця страшна трагедія забрала життя мільйонів людей. Загинули голодною смертю понад 5 мільйонів дорослих і дітей всіх національностей та віросповідань, які мешкали на території України.
Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним режимом, голод в Україні був направлений на придушення антирадянського настрою і виступів проти колективізації та призвів до багатомільйонних втрат серед населення.
Недарма Українською катастрофою ХХ століття називають саме Голодомор, який на своїх чорних крилах приніс страх і смерть на всю Україну, зокрема і на Черкащину. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.
На онлайн-виставці представлена добірка публікацій в районній газеті «Вісник Золотоніщини» до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні, спогади та свідчення тих, хто відчув на собі страждання, спричинені Голодомором.