Як захистити своє житло під час блекаутів: інструкції для безпеки та комфорту
З наближенням зими зростає ймовірність блекаутів, що можуть стати серйозним випробуванням для багатьох людей. Тому вам потрібно завчасно підготувати своє житло, аби забезпечити безпеку та комфорт у разі частих відключень світла.:
1) Створіть екстрений набір заздалегідь
- Ліхтарик та запасні батарейки. Ліхтарик допоможе вам освітити кімнату, коли більше нічого не залишилося, а запасні батарейки забезпечать безперервну (або щонайменше тривалу) роботу такого підсвічування.
- Пауербанк або інший портативний зарядний пристрій для мобільного телефону та низьковольтної техніки. За допомогою нього ви зможете заряджати пристрої, щоб залишатися на зв'язку.
- Радіо на батарейках. Приймач допоможе вам своєчасно отримувати важливі оголошення та інформацію про поточну ситуацію. Якщо він працює не лише від батарейок, а й може живитися від пауербанку – ще краще.
- Медикаменти та просте медичне приладдя. У вашому наборі мають бути хоча б основні ліки: від головного болю, від розладу шлунка, жарознижувальні, проти м'язових спазмів, мазь від розтягувань, якісь легкі заспокійливі, спирт, пластир, бинт. Якщо у когось у сім'ї є спеціальні медичні потреби (передусім, мова про інвалідів, діабетиків та астматиків), переконайтеся, що для них теж є запас.
2)Запасіться продовольством та водою
Намагайтеся мати запас їжі, яка не вимагає холодильника для зберігання або приготування, якоїсь термічної обробки перед вживанням. Консервовані продукти, сухі фрукти, горіхи та печиво – чудовий вибір, щоб перечекати блекаут. Також важливо мати достатню кількість питної води.
3) Підтримка тепла
Термоковдри та спальні мішки: Вони утримують тепло та можуть бути корисними в холодну пору року.
Камін або піч: Якщо у вас є дров’яна піч або камін, підготуйте дрова та запаси палива заздалегідь.
Теплий одяг: Завжди тримайте під рукою теплі светри, шкарпетки та ковдри, щоб уникнути переохолодження.
4)Підтримуйте зв'язок
У разі вимкнення електрики підтримуйте свій мобільний телефон зарядженим наскільки це можливо. Використовуйте економний режим роботи та вимкніть усі непотрібні програми, щоб максимально продовжити час роботи батареї.
5) Забезпечте безпеку
Блекаути здатні створювати різні ситуації, які підвищують ризик опинитися у небезпеці. Ось деякі прості рекомендації, як залишитися у безпеці навіть у темряві:
- Використовуйте ліхтарики, спалахи на телефоні або свічки для освітлення. Це допоможе вам уникнути травм та будь-яких незграбних рухів у темряві
- Якщо ви довго використовуєте свічки або інші відкриті джерела вогню, переконайтеся, що вони встановлені на стабільній поверхні та перебувають під наглядом.
- Тримайте двері та вікна закритими. Це допоможе вам запобігти можливим зламам або проникненню небажаних відвідувачів.
- У разі використання свічок, при виході з кімнати або перед сном, переконайтеся, що усі джерела світла повністю погашені. Недотримання цього правила може призвести до загоряння, пожежі та серйозної шкоди здоров'ю, життю та майну людей.
- Дотримуйтеся усіх передбачених виробником обладнання запобіжних заходів при використанні генератора електроенергії. Якщо у вас такий генератор є, встановіть його на безпечній відстані від будинку та слідуйте інструкціям щодо його правильної експлуатації. Чадний газ, що виділяється генератором, є надзвичайно небезпечним для людини, тому переконайтеся, що його викиди не потрапляють до приміщення.
Автономна сигналізація: Встановіть сигналізацію, яка працює незалежно від електромережі, щоб захистити своє житло від злому під час блекаутів.
Механічні замки: Переконайтеся, що всі двері й вікна мають надійні замки, які не залежать від електронних систем.
Знайдіть собі дозвілля, яке не залежить від електрики. Блекаут здатний надати вам можливість провести час із сім'єю чи друзями без використання електроніки. Аварійна подія може стати чудовою можливістю для зміцнення взаємовідносин та створення приємних спогадів.