Розпочинається найбільший фотоконкурс культурної спадщини "Вікі любить пам'ятки" 2024
Із 1 по 31 жовтня відбудеться український етап "Вікі любить пам'ятки" - найбільшого у світі фотоконкурсу об'єктів української нерухомої культурної спадщини для Вікіпедії. Цього року він відбудеться втринадцяте.
Мета конкурсу - зібрати під вільною ліценізією фото українських пам'яток - культових споруд, замків, архітектурних ансамбілв, історичних будівель тощо.
Щоб узяти участь потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, знайти пам'ятку у конкурсних списках пам'яток і завантажити фото чи відео пам'ятки прямо з переліку, слідуючи за кроками Завантажувача.
Цього року у конкурсі рекордна кількість спеціальних номінацій - дев'ять. Уперше відбудеться спеціальна номінація "Польська спадщина". Також будуть спецномінації "Німецька спадщина", "Єврейська спадщина",( також вклюває караїмські пам'ятки), "Відео", "Фотоплівка", "Елементи естер'єру", "Інтер'єру", та відзнака "Визначні місця Харкова". Усі спеціальні номінації зазначені за посиланням: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=1282059
Для документування злочинів Росії щодо знищення культурної спадщини України цьогоріч вдруге відбудеться спецномінація "Війна руйнує пам'ятки". Станом на 4 вересня 2024 року ЮНЕСКО підтвредило пошкодження щонайменше 438 об'єктів культруної спадщини України з 24 лютого 2022 - 142 релігійні споруди, 32 музеї, 215 будівель з історичною чи мистецькою цінністю, 32 пам'ятник, 13 бібліотек та 1 архів.
Журі конкурсу визначить 10 найкращих фото пам'яток з усіх поданих і ці світлини будуть представляти Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі " Вікі любить пам'ятки". Тут змагатимуться понад 50 країн світу.
У зв'язку з воєнним станом, для безпеки учасників та учасниць, а також національної безпеки, подавати можна лише фото, зроблені до 30 червня 2024 року включно. Винятком є спецномінація "Інтер'єр" - фото всередині пам'яток можуть бути зроблені будь-коли без обмежень за часом створення.
Детальніше інформація за посиланням: https://wlm.org.ua/