Державна служба зайнятості пропонує ряд активних програм для бізнесу

Дата: 04.06.2024 15:22
Кількість переглядів: 102

Фото без описуДержавна служба зайнятості пропонує ряд активних програм для бізнесу, які покликані допомогти у вирішенні питань працевлаштування або збереження робочих місць для соціально вразливих категорій населення.

Усі актуальні програми є на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості: https://dcz.gov.ua/

Серед них:

1. Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних (постанова КМУ від 10 лютого 2023 р. № 124). Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного.

 

1. Надання компенсації фактичних витрат роботодавця у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні  безробітних:

 • які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць. 
 • довготривалі безробітні, тобто ті, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців.

Термін працевлаштування: не менше ніж на два роки. Загальна тривалість виплати компенсації роботодавцю становить 12 місяців протягом двох років.

Розмір компенсації: сума фактично сплаченого єдиного внеску, але не більше двох розмірів мінімального єдиного внеску.

 

2.Надання компенсації 50 % фактичних витрат на оплату праці при працевлаштуванні безробітних окремих категорій, які перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць (стаття 26 п.2, )з числа:

 • осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
 • учасників бойових дій;
 • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років.

Термін працевлаштування: не менше ніж на рік.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців протягом року.

Розмір компенсації становить 50 % фактичних витрат на оплату праці, але не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

 

3. Надання компенсації у розмірі 50% мінімальної заробітної плати.  Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, з числа:

 • молоді до 25 років,  страховий стаж яких становить менше 12 місяців;
 • молоді до 35 років, які працевлаштовуються на перше робоче місце;
 • громадян, які звільнилися зі строкової військової (альтернативної) служби (незалежно від віку) і працевлаштовуються на перше робоче місце.

Загальна тривалість виплат становить 6 місяців протягом року. Розмір компенсації становить 50 % мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

2. Програма з надання роботодавцям компенсації єдиного внеску за працевлаштування на нові робочі місця (постанова КМУ від 18 квітня 2023 р. № 338), яка включає:

 1. Надання компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця.

Дія цього Порядку поширюється на роботодавців, які одночасно:

 • є суб’єктами малого підприємництва;
 • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних шляхом укладення трудового договору.

Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців упродовж наступних двох років. Компенсація виплачується за кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Розмір компенсації: сума фактично сплаченого єдиного внеску.

Початок дії цих двох програм 2023 рік.

 

3. Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08 вересня 2015 року №696).

Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.

 

Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців.

 

4. Програма з надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331).

 

Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати.

 

Компенсація витрат надається у розмірі 6700 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

 

Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

 

Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

 

5. Компенсація роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю  (постанова КМУ від 22 серпня 2023 № 893)

Дія Порядку поширюється на роботодавців, які починаючи з дня набрання чинності цієї постанови (з 29.08.2023 року) працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи, яка є застрахованою особою.

Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, перелік яких визначений в додатку до Порядку. Зокрема, за придбання таких засобів:

-меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями, поручні та бруси, розсувні двері, засоби для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);

 

-транспортери для піднімання сходами з електроприводом;

-допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп'ютерних дисплеїв;

-брайлівські клавіатури та портативні пристрої;

-підйомні платформи для робочих місць;

-допоміжні засоби для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити, тощо.

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, 10 розмірів мінімальної заробітної плати — для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Умови отримання компенсації:

-Ви працевлаштували особу з інвалідністю першої або другої групи.

-Облаштували робоче місце для цієї особи відповідно до її індивідуальних потреб.

-Подали до центру зайнятості заяву про отримання компенсації протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

 

6. Організація професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців  (постанова КМУ від 24 березня 2023 року № 264).

Професійне навчання безробітних, а саме: підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації організовується на замовлення роботодавця, для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності та забезпечення поточної та перспективної потреби ринку праці. 

 

Навчання слухачів здійснюється в закладах вищої, фахової перед вищої,  професійно-технічної освіти, зокрема в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності.

 

Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації або документ про підвищення кваліфікації.

Наразі актуальною є дуальна форма навчання, яка спрямована на організацію 70% навчального процесу на базі підприємств, безпосередньо на робочому місці.

 

7. Для підтримання конкурентоспроможності окремих категорій громадян організовується навчання за ваучерами (постанова КМУ від 20 березня 2013 року № 207), які надаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.

 

Ваучер на навчання – документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, особам підвищити освітньо-кваліфікаційний рівень за своїм фахом, пройти перепідготовку за робітничими професіями, здобути нову спеціальність, отримати спеціалізацію, підвищити кваліфікацію в навчальних закладах чи в роботодавця.

Отримати ваучер можуть громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні.

Ваучер видається, одноразово наступним категоріям громадян:

 • особам віком старше 45 років зі страховим стажем від 15 років;
 • особам звільненим з військової служби  (крім строкової служби)
 • особам звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО, УБД;
 • внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
 • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
 • особи, які позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

На сьогодні вже маємо 128 професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання за ваучером.

 

8. Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи.

Кошти у рамках проєкту «єРобота» надаються на безповоротній основі за умови дотримання Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 738).

 

Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.

 

З 10 квітня 2023 року стартувала нова програма надання грантів для ветеранів. Відтепер учасники та учасниці бойових дій, члени їх сімей, а також особи з інвалідністю внаслідок війни можуть подати заявку на отримання гранту від держави на старт чи розвиток власної справи (постанова КМУ від 30 березня 2023 №286). 

 

Програма передбачає надання грантів на суми:

 • до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
 • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: не більше 70% надає держава, 30% — власні кошти підприємця;
 • до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова — створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само кошти надаються на умовах співфінансування - 70% на 30%.

 

Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. 

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

 

Для отримання більш детальної інформації щодо реалізації активних програм зайнятості та отримання фінансової підтримки ви можете звернутися до найближчого центру зайнятості.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь