Події та пригоди, що сталися на території Золотоніського району за тиждень
22.04.2024р. близько 14:08 поблизу села Мицалівка Новодмитрівської ТГ, водію автомобіля «Renault», під час руху стало зле, внаслідок чого він з’їхав у кювет. Працівниками швидкої констатовано смерть чоловіка. На місце події залучався черговий караул 8-ї ДПРЧ (1САРМ, 4 особи).
27.04.2024р. близько 21:40 в селі Гречанівка, під час руху виникла пожежа легкового автомобіля «Ford». Вогнем знищено автомобіль. Причина пожежі — встановлюється. Пожежу локалізовано до прибуття сил 5-ї ДПРЧ (1АЦ) та ЦБГ с. Шрамківка (1АЦ).
28.04.2024р. близько 18:10 в м. Золотоноша по вулиці Баха, виникла пожежа покрівлі в не експлуатуємому будинку. Вогнем знищено покрівлю на площі 60 м.кв. та пошкоджено перекриття на площі 60 м.кв. Причина пожежі - коротке замикання електричної мережі. Пожежу локалізовано о 19:21, ліквідовано о 20:03 силами 8-ї ДПРЧ (2АЦ).
27.04.2024р. в м. Золотоноша, провулок Шефський, на території приватного домоволодінні було виявлено ручну гранату Ф-1 часів 2-ї світової війни. Відділенням підводного розмінування АРЗ СП (2 од. техніки, 5 осіб) гранату вилучено та знищено.
Всього з початку року Черкаській області вилучено і знищено 127 вибухонебезпечних предметів, з них:
- 41 сучасних боєприпасів: БЧ РСЗВ - 21 од., гранатометні гранати - 4 од., гранати - 4 од., БЧ БпЛА - 6 од., детонатор БпЛА - 1 од., авіаційну ракету Р-27 - 1 од., підривник - 1 од., РС-122 - 1 од., ВОГ-25 - 2 од.
- 86 боєприпасів часів 2-ї світової війни: артилерійські снаряди - 60 од., мінометні міни - 14 од., гранати - 9 од., протитанкові міни - 3 од.
Інформація про підтоплення заплав і понижених прирічкових територій на Черкащині❗️
У селі Хрещатик Мошнівської територіальної громади зафіксовано підтоплення на одній з вулиць. Нині відрізаними водою від суші є 12 домоволодінь і 13 будинків.
На місці залишаються близько 15 жителів.
Рятувальники Головного управління ДСНС України у Черкаській області спільно з місцевою владою та пожежною командою села Мошни здійснили обʼїзд мешканців, доставили питну воду і продукти харчування.
Моніторинг ситуації у місцях можливих підтоплень у Черкаському і Золотоніському районах триває.
Рівень небезпеки - помаранчевий.
Рятувальники розповіли школярам правила безпечної поведінки
Фахівці ДСНС завітали до учнів Золотоніської гімназії імені СД Скляренка. Рятувальники надали учням інструкції щодо пожежної безпеки в побуті. Вони роз'яснили як уникати ситуацій, які можуть призвести до пожежі та як правильно діяти у разі їх виникнення. Також фахівці ДСНС розповіли учням алгоритм дій у випадку виявлення підозрілих чи вибухонебезпечних предметів.
Ці заходи спрямовані на підвищення рівня безпеки учнів та забезпечення їх знаннями та навичками, які можуть врятувати життя в надзвичайних ситуаціях.