Епідситуація із захворюваності на грип та ГРВІ по Золотоніському району
За період з 16 по 22 лютого 2024 року, порівняно з попереднім тижнем, рівень захворюваності знизився на 33,4 % (по області – на 14,5 %), але при тенденції зменшення кількості випадків все ще фіксується перевищення епідпорогу на 30,5 %.
За даними медичних установ громад захворіло всього 814 осіб (менше на 407 випадків). Питома вага дітей до 17 років серед загального числа хворих зменшилася з 53 % до 50 % (на 240 випадків ) - по області 47 %; захворіло 407 дітей, найбільше у віковій категорії від 5 до 14 років – 57,7% .
Серед загального числа захворілих кількість лабораторно підтверджених випадків СОVID -19 не зареєстровано.
Кількість шпиталізованих з ГРВІ за тиждень зменшилася з 41 хворого до 19, що складає 2,3 % від кількості захворілих в загальному. Зменшилася також і кількість дітей до 17 років серед шпиталізованих з 30 до 10 (питома вага їх склала 52,6 %).
Зокрема, в розрізі територіальних громад зареєстровано ГРВІ :
Золотоніська ТГ – 379 хворих, з них СОVID -19 - 0
Новодмитрівська ТГ - 53 хворих, з них СОVID -19 - 0
Гельмязівська ТГ - 32 хворих, з них СОVID -19 - 0
Вознесенська ТГ - 34 хворих, з них СОVID -19 - 0
Зорівська ТГ - 18 хворих, з них СОVID -19 - 0
Піщанська ТГ - 54 хворих, з них СОVID -19 - 0
Чорнобаївська ТГ – 118 хворих, з них СОVID -19 - 0
Іркліївська ТГ- 58 хворих, з них СОVID -19 - 0
Драбівська ТГ – 38 хворих, з них СОVID -19 - 0
Шрамківська ТГ - 30 хворих, з них СОVID -19 - 0
Великохутірська ТГ – 10 хворих, з них СОVID -19 – 0
З початку епідсезону ( з жовтня минулого року), на жаль, зареєстровано 34 летальні випадки, з них 32 від СОVID -19 та 2 по причині ускладнень від грипу (всі хворі не мали щеплень). За результатами вірусологічних досліджень на території області циркулюють риновіруси, аденовіруси та ін., а також віруси грипу типу А, в т.ч. пандемічного (H1N1). Епідсезон захворюваності буде продовжуватись до травня, можливі коливання рівня захворюваності.
Тому з метою попередження поширення захворюваності на грип, ГРВІ, включно з СОVID -19, та стабілізації епідситуації по територіальних громадах РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ продовження проведення відповідних заходів:
Забезпечити дотримання посиленого протиепідемічного режиму, соціальної дистанції, масочного режиму, особливо у місцях масового перебування людей; в установах, організаціях проведення вологого прибирання, дезінфекційних заходів з використанням засобів дезінфекції, що дозволені законодавством до застосування, наявності умов для дотримання особистої гігієни, тощо;
В навчально-виховних закладах продовжувати :
- щоденний моніторинг захворюваності на ГРВІ та за відсутності більше 20% від загальної кількості учнів, вирішувати питання щодо призупинення функціонування закладу (чи окремих класів, груп) або переведення на інші форми навчання (онлайн тощо);
-посилення медичного нагляду за станом здоров’я дітей та персоналу, своєчасне виявлення та ізоляцію осіб із симптомами захворювань на грип та ГРВІ;
Обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших організаційних заходів з великим скупченням людей;
Продовжити проведення вакцинації проти грипу, в першу чергу осіб із груп ризику (наголошуємо, щеплення від грипу не захищає від СОVID -19 і навпаки; вакцини проти цих інфекцій можна вводити в один день).
ДОБРОГО ВСІМ ЗДОРОВ’Я !