A A A K K K
для людей з вадами зору
Золотоніська районна державна адміністрація
Черкаська область

“Ти як?”: Україна та Німеччина співпрацюватимуть у галузі ментального здоров’я

Дата: 05.02.2024 14:58
Кількість переглядів: 154

Фото без опису

Ментальне здоровʼя – один із пріоритетних викликів для населення в  найближчі 5 років. Саме такими є результати міжнародного опитування, участь у якому взяли 11 країн. Його презентували на заході «Українсько-німецька конференція з питань психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та реабілітації», що відбулась у Берліні.

Конференція була присвячена темі піклування про ментальне здоров’я окремої людини зокрема та цілих країн загалом. Захід ініційований першими леді двох країн – Оленою Зеленською та Елькою Бюденбендер. Форум проводився за сприяння Федерального міністерства охорони здоров’я, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, Німецької платформи для відбудови України, університетської клініки Берліна «Шаріте» та БГ «Клінікен».

Захід зібрав провідних європейських фахівців сфери для обговорення глобальних викликів і вивчення досвіду України із реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Свої напрацювання презентували й регіони України.

Німеччина та Україна у великому дослідженні зазначають у топі викликів саме війну. На думку опитаних, ментальне здоровʼя буде залишатись важливим викликом і в перспективі 20 років..

– 40% жителів Німеччини відчувають на собі вплив світових конфліктів, а значить, і війни в Україні, – зауважила перша леді України Олена Зеленська. – Це необов’язково фізичний чи соціальний вплив – радше ментальний, коли тривожність і невпевненість стає супутником кожного дня. Як ми й сподівалися, велике, якісне дослідження Саміту починає жити окремим життям, щоб давати користь не тільки нам, а й іншим зацікавленим у добробуті своїх громадян країнам. Україна пришвидшено пройшла шлях побудови психологічної допомоги – вимушено, через вороже вторгнення. Почавши з накопичення чужого досвіду, тепер ми вже можемо ділитися своїм.

Фото без опису

Таким стратегічним рішенням для України у галузі відновлення та підтримки ментального здоров’я стало впровадження Всеукраїнської програми «Ти як?» на всіх рівнях держави: від уряду до кабінету сімейного лікаря в громаді.

– Війна – це марафон, який ми зараз проходимо, і він виснажливий у всіх сенсах, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Саме тому важливо вже зараз подбати не лише про фізичне здоров’я, а й ментальне. Це інвестиція у кожну нашу людину, напрацювання навички піклування про свій внутрішній стан. Тому на рівні області одним із пріоритетів є наближення психосоціальних послуг не тільки у великих містах, а у найменших громадах. Зараз отримати базову консультацію щодо психологічного стану можна в сімейного лікаря.

На Черкащині пройшли навчання  за програмою mhGAP більше 9,8 тис. сімейних лікарів та педіатрів. Надалі за потреби пацієнти можуть отримати перенаправлення від свого сімейного лікаря до профільних спеціалістів.

Водночас на Черкащині готуються до відкриття Центру ментального здоров’я та запуску обласного гарячої лінії з психологічної підтримки.

Фото без опису

Під час проведення конференції була ухвалена Спільна декларація про наміри щодо співробітництва – документ задля посилення співпраці країн із метою зміцнення медичної системи. Документ підписали міністри охорони здоров’я Німеччини та України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора