Золотоніський районний відділ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує
Золотоніський районний відділ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує
про результати моніторингу захворювань на грип, ГРВІ та СОVID -19 цього епідсезону за період з 15 по 21 грудня 2023 року на території Золотоніського району :
Порівняно з попереднім тижнем, зафіксовано зниження рівня захворюваності на 13,5%, показник знаходиться на рівні епідемічного порогу (по області також фіксується зниження на 5,7%, але епідпоріг перевищено на 5,7%).
За даними медичних установ громад захворіло всього 623 особи (менше на 97 випадків). Питома вага дітей до 17 років збільшилась з 49 до 52 % (по області 51,9 %) – 324 хворих дітей, найбільше у віковій категорії від 5 до 14 років -60,2% .
Серед загального числа захворілих кількість лабораторно підтверджених випадків на СОVID -19 - 26, тобто на 36 випадків менша, ніж минулого тижня.
Кількість шпиталізованих за тиждень зменшилася з 19 до 9 хворих, що складає 1,4 % від кількості захворілих в загальному ( по області цей показник 6,7%), в тому числі з діагнозом СОVID -19 –3 особи. Дітей до 17 років серед шпиталізованих 2 (22,2% при обласному показнику 17,4%).
Триває циркуляція вірусів грипу (тип А виявлено у Волинській області, тип В – в Івано-Франківській). З початку сезону летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.
Зокрема, в розрізі територіальних громад зареєстровано ГРВІ, включно із СОVID -19 :
Золотоніська ТГ - 224 хворих, з них СОVID -19 - 10
Новодмитрівська ТГ - 32 хворих, з них СОVID -19 - 2
Гельмязівська ТГ - 37 хворих, з них СОVID -19 - 0
Вознесенська ТГ - 23 хворих, з них СОVID -19 - 0
Зорівська ТГ - 23 хворих, з них СОVID -19 - 0
Піщанська ТГ - 37 хворих, з них СОVID -19 - 2
Чорнобаївська ТГ - 123 хворих, з них СОVID -19 - 5
Іркліївська ТГ- 47 хворих, з них СОVID -19 - 4
Драбівська ТГ – 30 хворих, з них СОVID -19 - 1
Шрамківська ТГ - 23 хворих, з них СОVID -19 - 2
Великохутірська ТГ – 4 хворих, з них СОVID -19 - 0.
Наголошуємо, при появі симптомів ГРВІ звертайтеся до свого сімейного лікаря, щоб вчасно розпочати лікування!
Також інформуємо, що жителі Золотоніського району можуть безоплатно зробити щеплення проти корона вірусної інфекції вакцинами Comirnaty (Pfizer) , в тому числі омікронспецифічною. Вакцини проти грипу треба замовляти в аптечній мережі за власні кошти.
Будьте здорові !!!