БЕЗПРИТУЛЬНІ ТВАРИНИ – ЗАГРОЗА СКАЗУ.
Золотоніська районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомляє, що під час проведення планових моніторингових досліджень безпритульних собак та котів, а також лисиць було підтверджено три випадки сказу в одного безпритульного собаки та двох безпритульних котів.
На жаль на сьогоднішній день спостерігається досить велика кількість безпритульних тварин, які контактують з дикими тваринами, що становить високу загрозу зараження на сказ.
Детальніше ознайомитися, що таке сказ тварин та які його клінічні ознаки можна в статті Золотоніської районної державної лікарні ветеринарної медицини від 09.05.2023 року УВАГА! ЩЕПЛЕННЯ СОБАК ТА КОТІВ ПРОТИ СКАЗУ!
Тож, ще раз нагадуємо про правила поводження з безпритульними тваринами та основні заходи профілактики сказу домашніх тварин:
-
уникайте скупчення зграй, обходьте їх іншим шляхом. Не потрібно повертатися спиною, відвертати різко голову, дивитися пильно на тварину.
-
найчастіше незнайомі собаки підходять для того, щоб обнюхати і піти далі у своїх справах. Тому Ви повинні залишатися спокійним, уникати прямого погляду в очі та ні в якому разі не бігти, оскільки, це інстинктивна реакція на небезпеку.
-
інколи собака проявляє ігрову поведінку, яку непідготовленій людині складно відрізнити від агресивної. Якщо Ви не впевнені в намірах собаки, зберігайте спокій, не розмовляйте з нею та не провокуйте активними рухами.
-
не підгодовуйте безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти);
-
не торкайтеся диких чи безпритульних тварин (особливо слід остерігатися безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти);
-
щорічно приводити профілактичні щеплення проти сказу домашніх тварин;
-
продаж, купівлю, вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші місцевості здійснювати лише за наявності ветеринарного свідоцтва, паспорта та щеплення проти сказу;
На сьогоднішній день щеплення від сказу домашніх тварин проводиться фахівцями Золотоніської районної державної лікарні ветеринарної медицини ветеринарної медицини, а також фахівцями ветеринарної медицини, які здійснюють ліцензовану приватну практику.