«Психосоціальна послуга має стати наскрізною», – Наталія Кравченко

Дата: 31.08.2023 16:42
Кількість переглядів: 42

Фото без описуПсихосоціальні послуги повинні бути доступними широкому загалу. В області розробляють стратегію з їх упровадження насамперед на рівні первинної медичної ланки, освітньо-виховного процесу, при наданні соціальних та адміністративних послуг. На цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко під час засідання робочої групи з питань ментального здоров’я.

Робоча група працює в межах Координаційного центру підтримки цивільного населення. Такі ж консультативно-дорадчі органи створені у всіх громадах регіону. У таких центрах необхідну допомогу та підтримку можуть отримати військові, члени їхніх родин, вимушені переселенці, діти.

– Дбати про ментальне здоров’я зараз – це інвестувати у наше спільне здорове майбутнє, – відзначила Наталія Кравченко. – Ми недооцінюємо проблеми, пов’язані з психологічними травмами, натомість вони можуть завдати нам усім значної шкоди, якщо не зараз, то через деякий час. Важливо зруйнувати стигматизацію щодо психологічних проблем і зрозуміти, що лікувати ментальні хвороби так само важливо, як і фізичні. Дати собі чесну відповідь на питання «Ти як?» і почати допомагати собі – це нормально.

Консолідувати зусилля та адаптувати систему психологічної допомоги до потреб та викликів сьогодення. Таким бачить завдання робочої групи регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Черкаській області Вікторія Шепіль.

– Людина, її фізичне та ментальне здоров’я  на першому місці, – наголосила вона. – Фундаментальне завдання Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська, – це сучасна, доступна та зрозуміла екосистеми психосоціальної підтримки. Адже відновимо людину, і людина відновить все.

Гарячі лінії психологічної допомоги:

  • Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв’язку з-за кордону доступні тут
  • Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)
  • Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь