Прем’єр-міністр назвав п’ять ключових елементів нової ветеранської політики
Урамках концепції відновлення України маємо гідно вшанувати героїзм усіх, хто став на захист власної держави. Тому вже зараз, не чекаючи завершення війни, держава формує нову ветеранську політику. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час VI Міжнародного ветеранського форуму «Україна. Захисники. Майбутнє».
У заході в режимі онлайн взяв участь Президент України Володимир Зеленський, були присутні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, урядовці, парламентарі, міжнародні партнери.
Прем’єр-міністр у своєму виступі акцентував на п’яти ключових елементах нової ветеранської політики. Перший з них — створення інфраструктури, завдяки якій ветерани отримають якісні та дієві послуги.
«Ми починаємо з нових підходів роботи ВЛК та МСЕК. Принцип «довідки ходять за військовими», максимальна цифровізація, зокрема електронна черга, залучення якнайбільшої кількості цивільних медзакладів у цей процес. Результат — інклюзивна, комфортна та прозора система без бюрократії та корупції», — підкреслив Денис Шмигаль.
Паралельно з цим вже зараз Уряд формує інститут помічника ветерана. Це індивідуальний супровід захисників у критично важливих для них питаннях.
За словами Прем’єр-міністра, при ОВА діятимуть спеціальні структурні підрозділи, а на місцях — сервісні офіси у справах ветеранів. Їхнє завдання — координувати виконання державних, регіональних та місцевих програм підтримки.
«Другий елемент нової ветеранської політики — це економічна активність. Вже відкрито шість Центрів ветеранського розвитку при провідних вишах країни. Їх буде ще більше. Це платформи для розвитку професійних навичок, перекваліфікації, отримання нових знань», — зазначив Глава Уряду.
Денис Шмигаль підкреслив, що держава стимулюватиме створення та розвиток ветеранського бізнесу. Зокрема, в межах програми безповоротних грантів єРобота є ветеранський компонент, завдяки якому можна отримати до 1 млн грн на розвиток власного бізнесу.
«Третій елемент нової ветеранської політики — успішна реабілітація. Ідеться про створення мережі сучасних реабілітаційних центрів по всій Україні. Вони надаватимуть комплексну допомогу: фізична реабілітація, подолання посттравматичного стресового розладу, підтримка рідних та близьких захисників», — відзначив Прем’єр-міністр.
Доступне житло — четвертий елемент нової ветеранської політики. Як повідомив Денис Шмигаль, нещодавно Уряд розширив іпотечну програму єОселя. Тепер пільговий кредит під 7% доступний для ветеранів війни та членів їхніх сімей.
«Ветерани є пріоритетними учасниками програми єВідновлення. Відповідно, вони першими отримують кошти, за які можуть відремонтувати свою оселю або придбати нове помешкання», — додав очільник Уряду.
П’ятий елемент нової ветеранської політики, за словами Прем’єр-міністра, — це вшанування подвигу військових. Він підкреслив, що увічнення пам’яті загиблих воїнів є наскрізною державною політикою.
«Найбільш символічним місцем буде Національне військове меморіальне кладовище, де поховають Героїв, які віддали життя за Україну. Подвиг ветеранів буде частиною національно-патріотичного виховання молоді — в дитячих садочках, школах, вишах. Герої поряд з нами, і кожен повинен їх знати та шанувати», — наголосив Денис Шмигаль.
У межах форуму Прем’єр-міністр також ознайомився з виставкою ветеранського бізнесу та поспілкувався із захисниками України.