Підвищення рівня цифрових навичок українців: обговорення проєкту Рамки цифрової компетентності громадян

Дата: 29.05.2023 10:37
Кількість переглядів: 38

Фото без опису

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднює оновлений проєкт Рамки цифрової компетентності для громадян, щоб кожен міг надати зворотний зв’язок та поділитися коментарями.

Рамка цифрової компетентності — це документ, метою якого є підвищення рівня цифрових компетентностей українців. Вона допоможе зміцнити державну політику та спланувати освітні ініціативи для підвищення рівня цифрової грамотності й практичного використання IT конкретними цільовими групами населення.

Рамку адаптували українські експерти, ґрунтуючись на відповідній Рамці для громадян ЄС (DigComp 2.2: The Digital Competence Framework for Citizens). Ця версія оновленої Рамки відрізняється від попередньої тим, що містить нові приклади та нові цифрові навички для громадян. Зокрема, використання штучного інтелекту, який уже став звичним для багатьох інтернет-користувачів.

На основі оновленої української Рамки з урахуванням вимог європейської рамки DigComp 2.2 розробляється Цифрограм 3.0 — тест, що допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності людини, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити.

Рамка буде корисна для:

  • громадян — як дороговказ у світі новітніх цифрових технологій, послуг та інших можливостей, які з’являються в процесі цифрових трансформацій;

  • освітян та розробників професійних стандартів. Нагадаємо, що це концептуально-референтна рамка, яку можна використовувати при створенні професійних рамок цифрової компетентності, розробці та оновленні професійних стандартів і кваліфікаційних характеристик, укладенні освітніх програм тощо;

  • представників органів влади та самоврядування, а також приватного сектору — для створення стратегій, концепцій, планів дій та різних соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток цифрових компетентностей різних категорій громадян.

Проєкт Рамки цифрових компетентностей винесено на публічне обговорення. Якщо ви хочете долучитися до нього, переходьте за посиланням та залишайте свої коментарі:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYm1yZapJpjngIhq_TpTg6Zy0iYXVFdRgvolVkVU-7T6rfXg/viewform

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь