Події та пригоди, що сталися на території Золотоніського району за тиждень
08.05.2023р. близько 01:10 в селі Благодатне Золотоніської ТГ, на території кооперативу “Хімік” по вулиці Центральній виникла пожежа господарчої споруди. Вогнем знищено покрівлю по всій площі, перекриття на площі 10 м.кв., речі домашнього вжитку та пошкоджено перекриття на площі 5 м.кв., стіни на площі 7 м.кв. Причина пожежі - коротке замикання електричної мережі. Пожежу локалізовано о 02:55, ліквідовано о 03:09 силами 8-ї ДПРЧ (1АЦ) та ДПК с. Благодатне (1АЦ).
11.05.2023р. близько 17:20 в селі Придніпровське Іркліївської ТГ, на відкритій території виникла пожежа сміття. Вогнем знищено сміття на площі 400 м.кв. Причина пожежі - необережне поводження з вогнем. Винуватець - встановлюється. Пожежу локалізовано о 19:49, ліквідовано о 21:00 силами 6-го ДПРП (1АЦ)
13.05.2023р. близько 22:30 в м. Золотоноша по вулиці Січовій, в кімнаті приватного житлового будинку місцевого жителя 1957 року народження сталося коротке замикання електромережі без подальшого горіння. На місце події виїжджав черговий караул 8-ї ДПРЧ (1АЦ, 4 особи).
08.05.2023р. близько 09:45 в Золотоніському районі, на автодорозі Н-08 біля с. Піщане, відбулось зіткнення автомобілів “ВАЗ-2110” та “Лада Калина”. Внаслідок ДТП травмовано 3 особи. Черговим караулом 8-ї ДПРЧ (1 АЦ, 5 осіб) виконувались роботи по відключенню акумуляторних батарей.
09.05.2023р. близько 20:30 на автодорозі Н-16 “Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань”, поблизу села Деньги, водій автомобіля “Skoda Octavia”,не впорався з керуванням та допустив перекидання автомобіля. Внаслідок пригоди водій отримав тілесні ушкодження та доставлений до лікувального закладу. Черговим караулом 8-їДПРЧ (1АЦ, 5 осіб) проведено розмивання витеклого палива, відключення акумуляторної батареї та газобалонного обладнання автомобіля.
12.05.2023р. близько 17:10 на автодорозі Н-16 “Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань” біля села Хвильово-Сорочин водій автомобіля “Lada Granta” не впорався з керуванням та з’їхав у кювет. Черговим караулом 8-ї ДПРЧ (1 АЦ, 3 особи) виконувались роботи по відключенню акумуляторної батареї.
Всього з початку року в Черкаській області вилучено і знищено 167 вибухонебезпечних предметів, з них:
- 86 сучасних боєприпасів: реактивних снарядів - 1 од., артилерійські снаряди - 4 од., гранати - 4 од., набої - 75 од., гранатометний постріл - 1 од., БЧ КР - 1 од.;
- 81 боєприпас часів 2-ї світової війни: авіабомби - 2 од., артилерійські снаряди - 57 од., мінометні міни - 11 од., протипіхотні міни - 1 од., протитанкові міни - 2 од., гранати - 6 од, реактивний снаряд - 1 од., набої - 1 од.
Рятувальники провели профілактичний рейд щодо безпеки громадян під час виявлення ВНП
У разі виявлення вибухонебезпечних або схожих з ними предметів слід пам'ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що нещасного випадку не станеться, а знахідка буде знешкоджена без завдання шкоди.
08 травня на Золотоніщині рятувальники провели профілактичний щодо правил безпеки у разі виявлення підозрілих предметів.
Фахівці ДСНС звернули увагу громадян на статистику вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів на території району. Водночас, нагадали що треба робити при знаходженні предметів схожих на вибухонебезпечні, а також наголосили, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням боєприпасів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. Під час розмови закликали громадян у разі виявлення підозрілих предметів негайно повідомити до Служби порятунку за телефоном «101».
Усі проінструктовані громадяни отримали від рятувальників тематичні листівки.
До хлопчиків та дівчаток садочку “Сонечко” в смт. Драбів завітали рятувальники з цікавою та пізнавальною програмою.
Співробітники Золотоніського районного управління ГУ ДСНС України у Черкаській області, познайомили дітлахів з небезпеками, які чатують у побуті, якщо не дотримуватись елементарних правил користування електроприборами та побутовою хімією.
Розповіли дітлахам про те, що при виявленні підозрілого предмету, а також предмету схожого на боєприпас необхідно негайно сповістити дорослих. Розповіли, що ні в якому разі не можна брати снаряди до рук, тим паче переносити їх, адже це небезпечно для життя.
Задля закріплення інформації діти грали в тематичні ігри, розгадували загадки, а на завершення отримали в подарунок інформаційні листівки.
У Золотоноші надзвичайники навідалися до санаторної школи
Цікаво та креативно — саме так співробітники Золотоніського районного управління ДСНС розповіли учням місцевої санаторної школи про правила безпеки.
Захід відбувся у рамках Дня цивільного захисту.
Перше про що говорили — безпека у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Як діяти якщо натрапив на боєприпас, як не травмуватися та за яким номером телефонувати.
Також співробітники ДСНС зосередили увагу дітей на правилах безпечної поведінки у побуті та під час відпочинку коло води.
Ну а далі найцікавіше — можливість спробувати себе у ролі вогнеборця: “покермувати” авто, приміряти бойовий одяг та “загасити” пожежу.