Що вже зроблено для вдосконалення ВЛК

Дата: 12.05.2023 11:32
Кількість переглядів: 87

Фото без описуТриває повномасштабна війна і щодня зростає кількість поранених, яким необхідно здійснювати військово-лікарську експертизу. У зв’язку з цим суттєво зросло і навантаження на працівників військово-лікарських комісій (ВЛК).

МОЗ активно долучається для того, щоби допомогти розв’язати цю проблему і забезпечити нашим захисникам, що отримали поранення, зручні умови проходження ВЛК.

ВЛК у цивільних медзакладах

Уряд ухвалив важливе рішення про впровадження нового пакету «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» у межах Програми медичних гарантій. Цей пакет має на меті забезпечити оплату медоглядів командами лікарів у цивільних медзакладах для оцінювання придатності до військової служби.

Кількість та перелік цивільних медзакладів, на базі яких функціонуватимуть позаштатні ВЛК при центрах комплектування та соціальної підтримки, визначає керівництво військових адміністрацій з урахуванням поточного навантаження. Своєю чергою, Національна служба здоровʼя укладає договори з цими закладами та забезпечує оплату наданих послуг.

Загалом очікується, що в межах пакету буде законтрактовано близько 500 медзакладів.

Усі послуги, які входять до пакета, безоплатні для військовозобов’язаних, які проходять ВЛК. Зокрема, коштом держави покривається:

  • проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
  • направлення особи за наявності показань в інші медзаклади для проведення необхідних консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги (у разі потреби);
  • оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.

Окрім того, цивільні медзаклади залучаються, аби розвантажити чинну мережу гарнізонних та госпітальних військово-лікарських комісій. Мова йде саме про проходження ВЛК захисниками після отриманих поранень, травм чи захворювань під час військової служби, або продовження лікування (надання відпустки).

Цифровізація ВЛК

Багато процесів цивільної медицини є автоматизованими, цей досвід ми хочемо імплементувати у військовій медицині. Наразі процес проходження ВЛК забюрократизований та потребує великої кількості різноманітних паперових довідок.

Наразі МОЗ допомагає впровадити електронний документообіг між закладами охорони здоров’я, військовими частинами та територіальними центрами соціальної підтримки. Це дозволить не лише спростити процедуру проходження ВЛК, а й скоротить час її проходження.

Також впроваджується електронна черга на ВЛК. Онлайн-запис до спеціалістів під час проходження військово-лікарських комісій уже працює у тестовому режимі в тих містах, де її проходять найбільше людей. Йдеться про Львів, Київ, Харків, Вінницю та Одесу. Далі планується перевести на електронну чергу усі комісії.

Окрім того, залучаємо медзаклади системи Міноборони до роботи з електронною системою охорони здоров’я, це надасть їм доступ до анамнезу поранених бійців, що проходять ВЛК. Ведеться робота і з забезпечення їх комп’ютерною технікою.

Проходження ВЛК буде зручним

Українські захисники повинні проходити ВЛК у комфортних умовах. Тому наразі втілюється ряд рішень, аби проходження ВЛК у цивільних медзакладах відбувалося максимально зручно для поранених.

Зокрема, всі медзаклади, на базі яких працюватимуть ВЛК, повинні бути оснащені:

  • зручними меблями;
  • санітарно-гігієнічними кімнатами;
  • засобами для інформування та навігації.

Законодавчі зміни

Ухвалено зміни до законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та «Статут внутрішньої Служби Збройних Сил України», які передбачають спрощення процедури відправлення пораненого військовослужбовця на лікування та оформлення відповідних документів.

Окрім цього, врегульовано можливість розширення мережі ВЛК через залучення цивільних закладів охорони здоровʼя.

Нагадаємо, що процес удосконалення роботи ВЛК – це спільна робота численних відомств. Збройні Сили України, Міністерство оборони України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство у справах ветеранів України, Міністерство цифрової трансформації України та ГО «Принцип» працюють над тим, щоби проходження військово-лікарської комісії відбувалося швидко і зручно для наших захисників.

За інформацією МОЗ України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь