Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надасть субгранти на 36.6 млн грн для водокористувачів

Дата: 07.11.2022 08:20
Кількість переглядів: 196


Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надасть субгранти на 36.6 млн грн для водокористувачів

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати концепції проектів на одержання субгранту для впровадження нових технологій зрошення, енерго- та водозберігаючого обладнання та автоматизації зрошення у пілотних організаціях водокористувачів.

Метою цієї субгрантової програми є просування процесу земельної реформи, сприяння інноваціям у зрошенні, розширення прав і можливостей земле- та водокористувачів, допомагаючи їм запровадити сучасне зрошення через впровадження нових технологій і автоматизацію зрошення, закупівлю та встановлення енерго- та водозберігаючого обладнання для скорочення непродуктивних втрат води, зменшення споживання енергії та збереження родючості ґрунту.

Діяльність за цим субгрантами передбачає розробку та реалізацію 2-х пілотних проектів для організацій водокористувачів у Одеській та Черкаській областях, у районах, де зараз не ведуться бойові дії та де є потреба у відновленні або модернізації зрошувальних систем. Територія обслуговування одного пілотного проекту має становити не менше 200 га. Програма USAID AГРО планує надати до 36.6 мільйонів гривень за допомогою 2-х субгрантів (до 18,3 млн. грн. на один субгрант одній організації водокористувачів). Остаточна сума залежить від діяльності в рамках договору субгранту та остаточних переговорів.

Проект АГРО зацікавлений в наданні субгрантів організаціям водокористувачів, які будуть створені на дату подання повної заявки на одержання субгранту з метою впровадження сучасних водо- та енергозберігаючих технологій, автоматизації процесу зрошення та які підтвердять спроможність дольової участі у фінансуванні субгранту на рівні не менше ніж 30% від загального бюджету субгрантового проекту. Субгрант надається для проведення робіт на існуючих (облікованих) зрошуваних землях або таких, на яких в попередні роки проводився полив та розташовані/були розташовані зрошувальні мережі. Кошти субгранту не можуть бути використані для кредитування, будівництва зрошувальних мереж, оцінки впливу на довкілля, придбання чи оренди автотранспорту.

Проект AGRO заохочує подання концепцій проектів від організацій водокористувачів або ініціативних груп, у учасників яких земельні ділянки зареєстровані в Державному земельному кадастрі, а права на них зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі оренди зазначити дату її завершення), відомості про виробників сільськогосподарської продукції, які беруть участь в організації водокористувачів або ініціативної групи, внесені до Державного аграрного реєстру відповідно до вимог законодавства.

Субгрантова діяльність може включати наступне:

модернізація насосної станції;

придбання/заміна дощувальної техніки;

будівництво інфраструктури краплинного зрошення;

встановлення системи водообліку;

заміна зрошувальних трубопроводів;

проведення протифільтраційних заходів на відкритих каналах;

придбання обладнання для обслуговування зрошувальної мережі;

облаштування системи дистанційного управління поливом;

облаштування системи моніторингу вологості ґрунту;

будівництво поливу для тепличного комплексу;

облаштування сплінклерного поливу для саду.

Наведений перелік не є вичерпним і може доповнюватися або скорочуватися відповідно до потреб організації водокористувачів.

Субгрант має безпосередньо сприяти та забезпечувати досягнення, як мінімум, таких очікуваних результатів:

Створення ефективних організацій водокористувачів.

Створення принаймні 2-х організацій водокористувачів, які включатимуть бенефіціарів ММСП, які отримають покращений доступ до зрошення.

Зменшення порівняно з попередніми роками (для працюючих об’єктів зрошувальної мережі):

- втрат води;

- споживання електроенергії;

- поточних витрат на обслуговування об’єктів інженерної інфраструктури зрошувальної мережі.

Збільшення площ зрошення.

Покращення екологічного стану території пілотного проекту шляхом мінімізації впливу посух, недопущення деградації ґрунтів та зменшення їх родючості.

Залучення інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; місцеві бюджети та/або програми державної підтримки; співфінансування донорів без урахування коштів уряду США, лізинг або кредити).

Збільшення податкових надходжень до бюджету територіальних громад.

Збільшення виробництва сільськогосподарської продукції членами організації водокористувачів після впровадження субгранту.

Організації водокористувачів покращили свою організаційну ефективність.

На адресу agro.subawards@chemonics.com, з посиланням на запит на подання заявок (ЗПЗ) №40, необхідно:

Підтвердити свою присутність у перед заявочному онлайн-семінарі, який проведе Програма USAID АГРО 16 листопада 2022 р. з 11.00 до 13.00, надіславши ім'я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його номер телефону не пізніше 18:00 за місцевим часом 14 листопада 2022 року. Цей семінар дозволить прийнятним і зацікавленим заявникам задати питання стосовно ЗПЗ і отримати вказівки щодо порядку заповнення аплікаційної форми.

Надсилати усі питання щодо цього ЗПЗ на ім’я Володимира Наконечного, керівника відділу субгрантів і контрактів – не пізніше 18:00 за місцевим часом 17 листопада 2022 року. 

Надсилати концепції проектів (включаючи бюджет та супровідну документацію) – не пізніше 18.00 за місцевим часом 30 листопада 2022 року.

Завантажити повний опис технічного завдання 

Завантажити додатки 

Довідково: Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проект (2019-2026), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл». Метою Проекту АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад в Україні, які потребують найбільшої підтримки шляхом покращення управління в аграрному секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруються в конкурентоспроможні українські та міжнародні ринки.

Розробка та реалізація Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) відбувається у критично важливий для України час, коли забезпечення прогресу у реалізації реформ та внесенні змін до процесу реформування для покращення бізнес-середовища, а також забезпечення прибутковості сільськогосподарського сектору є вкрай важливими для цілей економічного зростання та відновлення України в умовах російської агресії. Використовуючи системний ринковий підхід, Проект АГРО впроваджуватиме масштабовані рішення по всій країні для прискорення економічного розвитку в сільських громадах, які потребують найбільшої підтримки.

Загальними результатами діяльності Програми стануть:

зміцнення продовольчої безпеки в усьому світі та в Україні;

збереження та відновлення доходів сільськогосподарських малих і середніх підприємств (МСП);

розширення доступу сільськогосподарських МСП до фінансування;

створення та розвиток справедливого та прозорого ринку землі сільськогосподарського призначення (земельна реформа), що стимулює економічне відновлення та захищає права власності;

зменшення корупції в аграрному секторі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь