У день грамотності прокачайте свою медіаграмотність. Ресурси

Дата: 08.09.2022 15:53
Кількість переглядів: 166

Фото без описуБути грамотним сьогодні — це не лише вміти читати чи писати. Грамотність в нинішньому мінливому світі — це ще й критичне мислення та вміння працювати з інформацією. Вони стали особливо необхідними навичками у час повномасштабної війни.

Сьогодні, у Міжнародний день грамотності, ділимося 9 фактами, які надихнуть вас прокачати своє критичне мислення.

У розділі «Медіаосвіта» на сайті національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» можна знайти широкий спектр ресурсів для прокачування медіаграмотності. Тут зібрані найкращі закордонні та вітчизняні матеріали для вчителів та учнів, батьків, викладачів та студентів, журналістів, а також для широкої аудиторії.

Prometheus. Інформаційна гігієна під час війни

Українці думають, що досконало знають методи російської пропаганди. Але «розп’яті хлопчики» залишились у минулому. Нині використовується більш витончена інформаційна зброя. Курс буде корисним тим, хто хоче самостійно розібратися у методах російської пропаганди та зрозуміти, як не наступити на інформаційні міни ворога.

Критичне мислення в українському контексті

На цьому курсі ви маєте змогу навчитися усвідомлено і самостійно вирішувати, що і наскільки важливо для вас, почати розуміти, як у вас з’являються ті чи інші думки і переконання. Особливу увагу курс звертає на те, чому в нашому українському контексті застосовувати критичне мислення у повсякденному житті може бути складно.

Ed-Era. Курс Very Verified

«Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності» пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду. Як ранкова кава бадьорить нас, так критичне мислення допомагає нам бути зосередженими та ильними. Кава стала щоденним ритуалом для багатьох із нас. Таким самим ритуалом повинна стати й медіаграмотність.

Години медіаграмотності

Онлайн-курс для вчителів про роботу медіа, фейки та перевірку інформації. Під час курсу ви дізнаєтеся: чому важливо перевіряти інформаційні повідомлення; як розпізнати фейки та маніпуляції в медіа; які є види медіа та як вони впливають на суспільство; що таке прихована реклама та як вона на нас впливає.

Е-навчання від Українського інституту медіа та комунікацій

Е-навчання — це онлайн-платформа для здобуття нових знань та навичок у сфері медіа, журналістики, цифрової та медіаграмотності, яка є частиною сайту «Академія викладачів журналістики». Тут ви можете знайти комплексний курс з захисту власної цифрової ідентичності, а також переглянути простий і дуже практичний збірник з інфомедійної грамотності «Конструктор вправ».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь