Події та пригоди, що сталися на території Золотоніського району за тиждень
29.08.2022р. близько 14:42 в селі Богуславець по вулиці Гагаріна, під час стоянки виникла пожежа автомобіля “ВАЗ-2106”. Вогнем знищено автомобіль. Причина пожежі - несправність електричної системи. Пожежу локалізовано о 15:10, ліквідовано о 15:28 силами 8-ї ДПРЧ
01.09.2022р. близько 13:30 в селі Олімпіадівка Драбівської територіальної громади на відритій території виникла пожежа сухої трави та очерету. Вогнем знищено суху траву та очерет на площі 1,2 га. Причина пожежі - необережне поводження з вогнем. Винуватець - встановлюється. Пожежу локалізовано о 15:00, ліквідовано о 15:12 сили 5-ї ДПРЧ
02.09.2022р. близько 11:15 в селі Гельмязів по вулиці Козацькій, на городі приватного домоволодіння виникла пожежа стерні пшениці. Вогнем знищено стерню на площі 700 кв.м. Причина пожежі - необережне поводження з вогнем. Пожежу ліквідовано до прибуття 8-ї ДПРЧ, МПК с. Гельмязів
30.08.2022р. близько 15:20 біля села Шабельники Піщанської територіальної громади, в лісовому масиві виявлено 3 гранати РГД-33, 4 гранати РГ-14 та 3 запали до гранат РГ-14 часів 2-ї світової війни. Піротехнічним розрахунком частини піротехнічних робіт АРЗ СП боєприпаси вилучено для подальшого знищення.
Всього з початку року в Черкаській області вилучено і знищено 24225 вибухонебезпечних предметів, з них:
- 23145 сучасних боєприпасів: авіаційні бомби - 1 од., реактивні снаряди - 3921 од., гранати - 8942 од., артилерійські снаряди - 462 од., постріли гранатометні - 376 од., касетні елементи - 234 од., набої - 880 од., зенітно-крилаті ракети - 4 од., інші - 9230 од.
- 175 боєприпасів часів 2-ї світової війни: артилерійські снаряди - 110 од., мінометні міни - 44 од., інженерні міни - 1 од., гранати - 16 од., авіабомби - 2 од., інші - 2 од.
Категорично забороняється:
-
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
-
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
-
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
-
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
-
розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.
На #Золотоніщині рятувальники відпрацювали навички щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
З метою підвищення ефективності підготовки особового складу пожежно-рятувальних підрозділів до виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, в районі проведено практичне відпрацювання пошуку та рятування людей із під завалів.
Події розвивались у декілька етапів, за легендою у будівлі відбувся вибух та її частково зруйновано. Службою порятунку проводились пошуки та деблокування постраждалих з-під завалів, після чого фахівці ДСНС надавали домедичну допомогу потерпілим.
Такі практичні навички дадуть змогу попередньо спрогнозувати можливі обставини на об'єкті у разі руйнування будівлі та планування основних тактичних дій пожежно-рятувальних підрозділів.
На #Золотоніщині з рятувальниками проведено практичне заняття щодо роботи в апаратах захисту органів дихання
30 серпня з рятувальниками 6-го державного пожежно-рятувального загону проведено практичне заняття по введенню в експлуатацію нових дихальних апаратів типу «Drager».
Під час занять проведено інструктаж та відпрацьовано порядок роботи в апаратах.
Дане обладнання допоможе рятувальникам максимально ефективно реагувати на виклики сьогодення, пов’язані з виникненням надзвичайних ситуацій та великих пожеж, оперативно вживати заходи для рятування людей та матеріальних цінностей в складних умовах і непридатному для дихання середовищі.
1 вересня у «День знань» співробітники #ДСНС провели пізнавальні тематичні уроки для дітей та вчителів у всіх навчальних закладах #Золотоніського району.
Надзвичайники нагадали дітлахам правила безпеки, навели приклади кількох резонансних надзвичайних подій та розповіли, як запобігти біді, як діяти, коли виникла надзвичайна подія, як захистити себе, до кого звертатись у разі небезпеки. Також діти та вихователі почули, що робити в разі знаходження вибухонебезпечних предметів.
Запобігаємо пожежам сухої рослинності. На #Золотоніщині триває профілактична робота
1 вересня співробітники Золотоніського районного управління ДСНС разом із курсантами ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України здійснили чергове профілактичне відпрацювання житлового сектору Чорнобаївської територіальної громади, щодо заборони випалювання сухої трави.
Спілкуючись з місцевими жителями, рятувальники нагадали на забороні спалювання сухої трави, адже це не лише ризик виникнення масштабних та складних пожеж, а й шкода здоров`ю та навколишньому середовищу. Також співробітники ДСНС нагадали, що за спричинення таких пожеж винуватці нестимуть адміністративну відповідальність.
Кожному співрозмовнику фахівці Служби порятунку вручили інформаційні буклети та зауважили, що у випадку виникнення пожежі одразу телефонувати за номером “101”.
На #Золотоніщині рятувальники провели уроки з основ безпеки життєдіяльності
Так, 02 вересня, працівники ДСНС в умовах воєнного часу провели роз’яснювальну роботу з учнями шкіл району. Під час бесід учням розповіли про дії при сигналі «Повітряна тривога». Наголосили, що потрібно триматись біля дорослих та ні в якому разі від них не відходити та намагатись сховатись самостійно, також дітям нагадали, що найбільший ворог в цьому випадку – це паніка.
Фахівці ДСНС нагадали основні правила поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами, а для закріплення матеріалу, всім були роздані інформаційні листівки.
Рятувальники звертаються до громадян: «Не забувайте про відповідальність за життя наших дітей, доводьте до них правила безпечної поведінки, адже можливо ваші поради, врятують їм життя. Бережіть себе та своїх близьких»