Як отримати грант на створення власного бізнесу
Уряд запустив програму мікрогрантів у розмірі від 50 до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство та створити додаткові робочі місця.
Отримати фінансування можуть громадяни, суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу, фізичні особи, які:
- не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території, на території рф чи білорусі;
- не знаходяться під санкціями;
- не є банкрутами;
- не мають заборгованості перед бюджетом;
- не були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення;
- не працюють на інших підприємствах.
Для участі підприємцям необхідно підготувати бізнес-план за типовою формою (тут посилання) та подати разом із заявкою через Портал Дія. Заявка у термін до 10 днів оцінюється експертами АТ “Ощадбанк”. Також експерти оцінюють кредитну історію та реєстраційні документи підприємця.
Далі учасники проходять перевірку Державною службою зайнятості, а також співбесіду у місцевому центрі зайнятості. Служба на підставі оцінки банку, а також оцінки співбесіди, ухвалює рішення про надання мікрогрантів тим, хто набрав найбільшу сукупну кількість балів.
Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту отримувача, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць, які зобов’язується створити підприємець: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.
Кошти спрямовуються на банківський рахунок отримувача. Підприємець може використовувати грант на:
- придбання обладнання (на яке накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом);
закупівлю сировини та матеріалів; - орендну плату за нежитлові приміщення (становить не більше 25% розміру мікрогранту);
лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів, інших особистих транспортних засобів).
Також в рамках програми учасник може отримати кредит до 2,5 млн грн під 0%, який забезпечуватиметься заставою майна, придбаного за рахунок мікрогранту.
Обов’язковою умовою договору мікрогранту є створення і збереження протягом 3 років робочих місць залежно від розміру мікрогранту, а також сплата суми мікрогранту у формі податків, зборів та ЄСВ.
У разі невиконання цих умов отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого мікрогранту та фактично сплаченими платежами.