Внутрішньо переміщені медичні працівники можуть отримувати заробітну плату за основним місцем роботи

Дата: 13.07.2022 11:28
Кількість переглядів: 125

Фото без опису

Через збройну агресію росії та/або окупацію територій багато медиків змушені виїжджати до більш безпечних регіонів України та шукати інше місце роботи. Відтак, Міністерство охорони здоров’я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів країни для надання медичних послуг населенню.

Таке тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».

Відповідно, медичний працівник, який отримав довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, може звернутися до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій. Після чого, з урахуванням його спеціальності та кваліфікації, він буде направлений до того закладу охорони здоров’я, де є потреба у таких кадрах.

Важливо, що облік робочого часу медичного працівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані направляються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату.

Виїхати на роботу до іншого закладу охорони здоров’я медик може з дозволу головного лікаря та військової адміністрації.

Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я регіонів МОЗ здійснює через систему MedData.

Щотижня відповідальні особи закладів охорони здоров’я подають до цієї системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, як-от:

  • зараховані на основне місце роботи;
  • зараховані за сумісництвом;
  • виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Інформація щодо наявності вакантних місць медичних працівників подається закладами охорони здоров’я до департаментів охорони здоров’я обласних військових адміністрацій. Ті далі інформують внутрішньо переміщених медичних працівників щодо наявних вакансій та здійснюють загальну координацію процесу їх працевлаштування на території відповідних регіонів.

Наразі жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає.

Станом на сьогодні, можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 3 582 внутрішньо переміщені медичні працівники.

Серед них: 1 766 лікарів, 1181 фахівець (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти), 635 санітарних та технічних працівників.

Загалом найбільше працевлаштованих працівників охорони здоров’я, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстровано у Дніпропетровській області – 472, Харківській області – 356, Полтавській області – 323, Львівській області – 313 осіб.

Нагадуємо, що під час працевлаштування на роботу в інший заклад охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників порядок такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медики подають стандартний пакет документів. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь