Психологічну реабілітацію захисників та їхніх родин на час воєнного та післявоєнного стану здійснюватимуть за новим механізмом

Дата: 12.05.2022 11:55
Кількість переглядів: 135

Фото без опису

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядків, що стосуються надання психологічної реабілітації ветеранам та членам їхніх родин, постраждалим учасникам Революції Гідності та сім’ям загиблих захисників України. 

Постанова, над якою працювали фахівці Міністерства у справах ветеранів України, передбачає якісно новий механізм організації психологічної реабілітації, що відповідає сучасним вимогам.

Як пояснили у Мінветеранів, на сьогодні заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пораненим / травмованим учасникам бойових дій, а також членам сімей ветеранів війни і родин загиблих захисників і захисниць України, мають водночас забезпечувати своїм пацієнтам кваліфіковану психологічну допомогу, яка наразі не передбачена Програмою медичних гарантій.

Ухвалена постанова розширить можливості фахівців у сфері психічного здоров’я, адже дозволить створювати у медзакладах мультидисциплінарні команди фахівців, які на основі кейс-менеджменту надаватимуть якісні послуги з психологічної реабілітації. До команди входитимуть фахівці медичного і немедичного профілю, які у взаємодії з лікуючим лікарем пацієнта розроблятимуть та реалізовуватимуть  програму реабілітації відповідно до індивідуальних потреб отримувача послуг.

Такий підхід, відзначають у Мінветеранів, повністю відповідає сучасним вимогам до організації реабілітаційного процесу.

Крім цього, відповідно до постанови, психологічні послуги мають надаватися на основі комплексу заходів з науково доведеною ефективністю та доцільністю відповідно до міжнародних науково обґрунтованих протоколів. А допомогу мають право отримувати не лише пацієнти стаціонару, а й люди, які проходять реабілітацію амбулаторно чи дистанційно. Підставою для надання послуг є направлення лікаря або особисте звернення людини, яка потребує психологічної допомоги.

Міністерство укладатиме договори про відшкодування вартості наданих послуг з суб’єктами, які включені до Реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їхніх сімей. Наразі новий механізм має запрацювати як пілотний проект у госпіталях ветеранів війни. У подальшому ця практика може поширитися медичними закладами всієї України.

“В урядовому Плані відновлення України значна увага приділяється відродженню людського потенціалу після перемоги. Адже вся країна стала захисниками і захисницями від російських окупантів, – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – Побудова нової системи психологічної реабілітації і тих, хто брав участь у бойових діях, і цивільних людей є одним із головних пріоритетів Мінветеранів та Уряду. Спільно з Міністерством охорони здоров’я  ми працюємо над впровадженням нового підходу до психологічної реабілітації наших воїнів та їхніх родин за усіма стандартами, які існують у провідних країнах світу. Внесення змін, які сьогодні ухвалив Уряд, наближають нас до створення нової дієвої системи психологічної реабілітації”.

Зазначимо, що на період дії воєнного стану на території України, а також протягом трьох місяців після його припинення або скасування, окрім учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, членів їхніх сімей, родин загиблих (померлих) захисників, послуги за державний кошт надаватимуться також представникам силових структур та інших законних формувань, які беруть участь у обороні та захисті держави від військової агресії російської федерації проти України, але ще не мають статусу ветерана війни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь