36-та річниця Чорнобильської трагедії: пам`ять як попередження на майбутнє
Після 26 квітня 1986 року світ розділився на «до» і «після». У цей день на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС «Фукусіма-1») як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, чисельні людські жертви та зруйновані долі.
Ось вже 36 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди закарбувавши у пам’яті подвиг ліквідаторів аварії. Тисяч звичайних людей, які не маючи серйозного захисного обладнання, не зважаючи на смертельний ризик отримати небезпечні для життя дози опромінення, робили важку і потрібну роботу.
Вшановуємо та пам’ятаємо безсмертний подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, схиляємо голову перед їх відданістю, сміливістю та патріотизмом, а мужність та жертовність, з якою ці люди виконували свій обов’язок, надихає майбутнє покоління та є прикладом того, як потрібно поважати та захищати свою Батьківщину. Люди, які поклали своє життя під час ліквідації, рятували від катастрофи не тільки Україну, а й всю Європу. І завдяки цим людям трагедія залишилася Чорнобильською, і не стала всесвітньою.
Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваш героїчний вчинок! Мирного неба, міцного здоров’я та довгих років життя!