3 грудня в Гельмязівськвй громаді відбулася Перша краєзнавча конференція «Рідний край: минуле і майбутнє»
3 грудня у Центрі розвитку творчості та роботи з обдарованими дітьми відбулася Перша краєзнавча конференція Гельмязівської територіальної громади «Рідний край: минуле і майбутнє», мета якої - донести до широкого загалу інформацію щодо заснування громадського краєзнавчого об’єднання громади, достовірність певних заходів, планів, проєктів про видатних особистостей, визначні історичні дати тощо. Поціновувачі краєзнавчої роботи, історики, освітяни і працівники культури взяли участь у цьому заході.
Про відомих особистостей Гельмязівського краю, організацію пошукової, музейної та пам’яткоохоронної діяльності розповідав відомий місцевий краєзнавець Микола Аза. Про перегляд краєзнавчих об’єктів, осучаснення методів викладацької діяльності та впровадження цифровізації в контексті освітнього виховного процесу з метою ознайомлення учнів шкіл з творчістю видатних поетів, письменників, літераторів, державотворців, а також створення робочої групи для розробки проекту «Відомі особистості Гельмязівської громади» поінформував викладач історії Гельмязівської опорної школи Юрій Раку.
Не менш цікавим і емоційним був виступ спеціаліста відділу освіти виконкому Гельмязівської сільської ради Андрія Логінова, який розповів про життя та творчість відомої письменниці та поетеси, уродженки Гельмязова Наталії Левицької-Холодної, про її любов до життя, до людей і поділився проектом щодо відзначення 120-ї річниці з дня її народження у 2022 році.
Обговорили і проект Програми святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, який також відзначатиметься у наступному році. Про співпрацю краєзнавців та працівників Літературного музею Г. Сковороди в с. Коврай з іншими музеями, які входять у комплекс пам’ятних місць, присвячених видатному українському філософу і мислителю, потреби та здобутки розповідала директорка Людмила Різник. А про етнографічно-мистецьке краєзнавство та проект «Бузиновий край», пропозиції і пройдені кроки щодо внесення таких гельмязівських страв, як «штурлі» і «бузинник», до Гастрономічної спадщини України із захватом повідала Алла Олефір.
Вчитель-історик Броварківського НВК і за сумісництвом помічник народного депутата України по 197 виборчому округу Володимир Терновий подякував присутнім за запрошення та наголосив, що любов до рідної землі –найкраща муза, яка надихає і допомагає розкривати незвідані сторінки історії, а використання краєзнавчих матеріалів в процесі навчальної роботи сприяє вихованню почуття чуйності, доброти, дбайливого ставлення до історії свого краю. Тож, думаймо локально, а діймо - глобально!