Ольга Стефанішина підбила перші підсумки євроінтеграційного року з представниками української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, провела чергову зустріч з представниками української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС).
Урядовиця поінформувала представників УС ПГС про роботу, яка ведеться Урядом України за підсумками 23-го Саміту Україна-ЄС, що відбувся 12 жовтня 2021 року, а також про результати свого нещодавнього робочого візиту в Брюссель, який відбувся 17-18 листопада.
Зокрема, сторони обговорили такі питання:
- енергетична безпека України і ЄС у контексті різкого зростання цін на газ та добудови «Північного потоку-2», а також кроки, які вживають сторони для протидії енергетичним загрозам;
- ініціатива України щодо розробка спільно з ЄС щодо енергетичної безпеки та стійкості Європи;
- поступ у процесі оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;
- перші переваги, які громадяни України вже можуть відчути від тимчасового застосування Угоди про Спільний авіаційний простір, яку нещодавно Україна підписала з ЄС на полях останнього Саміту Україна-ЄС, та подальші кроки з імплементації Угоди;
- дії української влади для лібералізації автомобільних вантажних перевезень продукції експорту з України до ЄС.
Ольга Стефанішина повідомила представників УС ПГС, що наступного року очікує на початок повноцінних переговорів зі стороною ЄС стосовно підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (АСАА) у першому пріоритетному секторі, приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS, а також першого рішення щодо лібералізації торгівлі у контексті оновлення Угоди. Віце-прем’єр-міністр і представники УС ПГС домовились присвятити наступну зустріч питанню синхронізації України з Європейським зеленого курсу, а також питанню енергетичної безпеки держави.
Віце-прем’єр-міністр подякувала представникам громадянського суспільства за проактивну позицію та роботу щодо наближення українського законодавства до європейського та закликала до активної спільної адвокації українського порядку денного в інституціях ЄС. Представники УС ПГС детально поінформували про роботу кожної з робочих груп, дали свої висновки та рекомендації щодо кожної зі сфер.
Довідково
Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – це спільний консультативний орган громадянського суспільства України та Євросоюзу, утворений відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В межах ПГС організації громадянського суспільства обох сторін моніторять стан реалізації Угоди про асоціацію, а також виробляють рекомендації відповідним органам. До складу ПГС входять 30 членів, по 15 з кожної сторони, які представляють громадянське суспільство України та Європейський соціально-економічний комітет (ЄСЕК). Детальніше – за посиланням.