A A A K K K
для людей з вадами зору
Золотоніська районна державна адміністрація
Черкаська область

Вже виконано 75% завдань Плану заходів на 2021-2022 роки щодо створення безбар’єрного простору в Україні

Дата: 28.10.2021 08:21
Кількість переглядів: 184

Фото без опису

3-тє засідання Ради безбар’єрності, на якому було презентовано перший моніторинговий звіт Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, відбулося 27 жовтня. Документ розроблено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

План заходів передбачає впровадження шести напрямів безбар’єрності – фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, економічної та освітньої. До реалізації заходів залучені 16 міністерств, з них 7 реалізують флагманські проекти. В цілому заплановано 236 заходів та 144 завдання.

Зокрема, міністерства вже виконали 75% завдань Плану заходів.

Під час заходу було представлено результати флагманських проектів з впровадження безбар’єрності. Йдеться про такі проекти, як:

  • Стандарти інфраструктурної безбар’єрності України
  • Інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів»
  • Доступ до інтернету в українських селах
  • Фізична доступність громадських будівель
  • Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives)
  • Впровадження в Україні міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я
  • Шкільна освіта для всіх

«Мінекономіки визначено одним із відповідальних виконавців Плану заходів. Міністерство націлене затвердити національний класифікатор Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, створити бібліотечний фонд спеціальної літератури, адаптованої для осіб з порушеннями зору, слуху, ментальними порушеннями, запровадити моніторинг харчових потреб та популяризації здорового харчування, а також створити національну мережу інноваційних бізнес-інкубаторів для вразливих на ринку праці груп населення», – прокоментувала заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Також було представлено і затверджено Комунікаційну стратегію до Плану заходів із впровадження безбар’єрності. Стратегія визначає стратегічні цілі та показники їх досягнення, наратив, ключові повідомлення, а також координує комунікаційну роботу всіх органів влади.

Крім того, членам Ради представили «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, створення якого ініціювала перша леді Олена Зеленська. Документ був рекомендований для використання органами влади в роботі. Довідник доступний за посиланням – https://bf.in.ua/.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора