Військова служба за контрактом: що слід знати майбутньому воїну

Дата: 06.10.2021 15:13
Кількість переглядів: 169

Фото без опису

Що конкретно потрібно зробити, щоб підписати контракт та стати до лав Збройних Сил України?

Насамперед треба прибути до військової частини, в якій бажаєте проходити службу, пройти співбесіду, ознайомитися з наявністю вакантних посад та отримати письмову згоду від командира частини. Або ж відвідати Черкаський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, визначити військову частину, де б хотіли служити, і обрати вакантну посаду. Далі необхідно зібрати необхідний пакет документів. Успішно пройти військово-лікарську комісію щодо придатності до проходження служби та професійно-психологічний відбір. Після всіх встановлених процедур отримати припис для відбуття до визначеної військової частини.

Варто зазначити, що проходження служби за контрактом має безліч суттєвих переваг для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського, а також офіцерського складу.

Військові можуть отримати житло коштом держави

Йдеться про постановку на квартирний облік з можливістю подальшого отримання службового і постійного житла. Або виплату грошової компенсації за винайм житла для всіх категорій військовослужбовців. У Києві така виплата становить 3800 грн на місяць, в обласних центрах — 2850 грн на місяць, в інших населених пунктах — 1900 грн на місяць. За наявності трьох або більше членів сім’ї розмір компенсації збільшується в 1,5 раза.

Надається можливість безоплатного забезпечення речовим майном відповідно до визначених норм

Встановлено гарантовану щорічну основну відпустку для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні: до 10 років — 30 календарних днів; від 10 до 15 років — 35 календарних днів; від 15 до 20 років — 40 календарних днів; понад 20 календарних років — 45 календарних днів.

Важливо, що щорічна основна відпустка надається зі збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Також можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше, ніж 10 календарних днів.

Розмір мінімального грошового забезпечення становить трохи більше, ніж 10 тисяч гривень.

Йдеться про військовика першого року служби у військовому званні «солдат». Загалом грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. У деяких бойових частинах платять більше. Наприклад, у підрозділах Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ та Морській піхоті, гірсько-піхотних підрозділах.

На передовій захисники отримують 17 тисяч грн винагороди

Встановлена винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях чи в Антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду. На лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони вона становить 17 тисяч гривень на місяць, а за перебування в інших районах операції Об’єднаних сил — 6500 грн на місяць.

В ООС запроваджено нову додаткову винагороду від 5 до 18 тисяч гривень

Виплату (залежно від посади) запроваджено вперше торік для військовослужбовців, які стримують зброи?ну агресію Росіи?ськоі? Федераціі? у Донецькіи? та Луганськіи? областях. Винагороду виплачують за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я на терені ООС.

Можливість кар’єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення під час просування по службі

Військовослужбовці отримують підйомну допомогу в розмірі місячного грошового забезпечення і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше, ніж 6 місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.

Надання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я

Право на пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їхніх сімей

Військовослужбовці можуть навчатися у вищих навчальних закладах без відриву від служби

Військові мають право на освіту, зокрема на здобуття післядипломної освіти у військових навчальних закладах, відповідних підрозділах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Військовикам, прийнятим на службу за контрактом осіб офіцерського складу, після здобуття базової або повної вищої освіти за держзамовленням, дозволено навчатися в інших вишах без відриву від служби після проходження ними строку служби, який дорівнює часу їхнього навчання для здобуття попередньої вищої освіти.

Іншим категоріям військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, дозволяється навчатися в інших вищих навчальних закладах без відриву від служби в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Крім того, на державну цільову підтримку у здобутті вищої освіти можуть розраховувати захисники, які є учасниками бойових дій.

Її надають у вигляді повної оплати навчання коштом загального фонду державного або місцевих бюджетів — у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому. Також пільгами для вступу до вишів користуються діти учасників бойових дій.

Пенсійне забезпечення

Його розмір у військових значно вищий, ніж у цивільному секторі. Можливість отримання пенсії за вислугою років, а не при досягненні пенсійного віку.

Військовослужбовцям виплачується бонус — одноразова грошова допомога

Після укладення ними першого контракту. У 2021 році її виплачують у таких розмірах: особам рядового складу — 18160 грн, особам сержантського і старшинського складу — 20430 грн, особам офіцерського складу — 22700 грн.

За інформацією ГУ розвідки Міністерства оборони України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь