Порядок призначення житлових субсидій
Право на призначення житлових субсидій мають сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу. Наразі до кінця дії карантину обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить від доходу сім’ї.
Призначення субсидії проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
а) надавалася у грошовій безготівковій формі;
б) була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі, індивідуальні забудовники, внутрішньо переміщені особи);
в) була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих, які не проживають за місцем реєстрації.
З 01.10.2021 надано право на призначення субсидії у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на на підставі підтвердних документів. Тобто, якщо сім’я продала будинок у січні 2021 року і придбала інше житло протягом 6 місяців (до серпня 2021 року), то вона може звернутись за призначенням субсидії (за умови, що в них немає іншого житла).
Не враховується житло, отримане дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету та житлові приміщення у гуртожитках при визначенні права для призначення субсидії. Відтак, якщо член домогосподарства має у володінні квартиру (житловий будинок) та кімнату в гуртожитку – така родина має право на житлову субсидію.
Скасовано норму щодо призначення житлової субсидії у випадку, якщо заробітна плата менше від мінімальної не більше ніж на 20 %.
З 01.10.2021 Урядом плануються зміни щодо соціальних нормативів для отримувачів житлових субсидій та зміна тарифів на електроенергію та газопостачання. У разі змін комунальних тарифів перерахунок субсидій буду здійснюватись в автоматичному режимі, жодних додаткових заяв чи інших документів від людей не потрібно.