Українській гривні – 25! З цієї нагоди в Києві діє інтерактивна виставка «Музей гривні просто неба»

Дата: 03.09.2021 09:52
Кількість переглядів: 194

Фото без опису

Сьогодні у Києві на Подолі розпочала свою роботу інтерактивна виставка «Музей гривні просто неба». Він створений Національним банком разом з учасниками фінансового ринку за сприяння Президента України Володимира Зеленського в межах святкування 30 років Незалежності України.

Рівно 25 років тому, 2 вересня 1996 року, народилася сучасна національна валюта – гривня. Ось уже чверть століття гривня – це не тільки грошова одиниця, національна валюта, але й символ нашої держави.

Гривня народилася завдяки грошовій реформі 1996 року, що розпочалася 2 вересня і тривала до 16 вересня. У цей період купонокарбованці обмінювалися на нову грошову одиницю – гривню. З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиним законним засобом платежу на всій території України. За ці два тижні 1996 року Національний банк увів у готівковий обіг банкноти гривні на суму понад 3,1 млрд грн. Зараз в готівковому обігу країни перебуває готівки на загальну суму 594 млрд грн.

Фото без описуФото без опису

Чверть століття Національний банк дбає про розвиток, захист та стабільність гривні. Постійно працює над оновленням та осучасненням гривні.

«Сьогодні в обігу перебуває вже четверте покоління національної валюти з найсучаснішими захисними елементами, ба більше  –  з українським льоном у складі, – сказав голова Національного банку Кирило Шевченко. – У день народження гривні ми хочемо подарувати українцям історію про неї, показати її народження, відродження, сучасність та інноваційність. Тож із нагоди ювілею гривні ми відкриваємо виставку «Музей гривні просто неба» і запрошуємо усіх охочих відвідати нашу експозицію».

Фото без опису

Це 18 інтерактивних стендів про історію гривні, створення сучасної української валюти, готівкову та безготівкову гривню. Виставка працюватиме до 30 вересня. Вхід безкоштовний.

Аби дізнатися більше, заплануйте свій візит на виставку. Усі подробиці про “Музей гривні просто неба”, зокрема мапу стендів, розклад безкоштовних екскурсій, знайдете на окремому лендингу 

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь