В Україні провели дослідження доступності міських просторів

Дата: 27.07.2021 14:13
Кількість переглядів: 259

Фото без опису

Мінрегіон спільно з компанією Big City Lab та громадською організацією «Безбар’єрність» продовжують роботу над «Альбомом безбар’єрних рішень». Відтак, експерти провели дослідження доступності міських просторів, де проаналізували проблеми, з якими стикаються представники маломобільних груп при користуванні житловими будівлями, парками, скверами, вулицями, громадськими закладами тощо.

«Альбом безбар’єрних рішень» створюється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».

«Продовжуємо розбудовувати безбар’єрну Україну. «Дослідження доступності міських просторів» – це звіт, який є першим етапом роботи в межах створення Альбому безбар’єрних рішень. Вже відсьогодні всі, хто впливає на безбар’єрність міських просторів, зможуть дізнатися про основні проблеми з доступністю в містах та про нормативні документи з відповідями, як не допустити подібні недоліки у майбутньому», – зазначила перша леді Олена Зеленська.

Дослідження базується на результатах опитування людей з інвалідністю, літніх людей, батьків із дітьми та інших маломобільних груп населення про їхній досвід користування міськими просторами. Зокрема, щодо бар’єрів, з якими вони стикаються, пересуваючись містом, на роботі, під час навчання чи отримання послуг. Значну частину звіту присвячено аналізу чинних нормативів та стандартів, які регулюють питання безбар’єрності.

«Ми отримали реальний продукт, у якому описані ключові проблеми доступності громадських просторів та перелік нормативних документів, що регулюють їх вирішення. За участі експертів, архітекторів, урбаністів та представників громадськості були виділені найбільш гострі проблеми, а також сформований повний перелік документів із зазначенням, появу яких саме бар’єрів вони допоможуть не допустити у майбутньому», – повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що звіт стане у нагоді всім, хто має вплив на доступність громадських просторів: працівникам муніципалітетів, комунальних підприємств, власникам будівель та помешкань, архітекторам, проєктантам, будівельникам, представниками ОСББ та іншим. Адже, за його словами, вони не завжди повною мірою усвідомлюють масштаб проблем з доступністю.

Наступним етапом роботи стане розробка першої частини «Альбому безбар’єрних рішень», у якій буде проілюстровано, якими мають бути доступні ґанки та під’їзди в українських громадах. Презентацію планується провести восени.

«Альбом має проілюструвати на прикладах, як міське середовище може бути безбар’єрним і дружнім до усіх людей. Водночас він має стати путівником, тлумачником та керівництвом для всіх, хто змінює свої міста, селища, громади та прагне зробити їх вільними від бар’єрів та перепон», – наголосив Олексій Чернишов.

Звіт «Дослідження доступності міських просторів» можна завантажити за посиланням – https://bit.ly/3rAUSEV

Довідково.

«Альбом безбар’єрних рішень» створюється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його розробниками виступають компанія Big City Lab спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та громадською організацією «Безбар’єрність» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Аналітичну та технічну підтримку етапу досліджень здійснює школа «Урбанина».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь