Золотоніська районна державна адміністрація
Черкаська область
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

За зверненнями громадян Держенергонагляд провів позапланові заходи

Дата: 28.09.2021 14:14
Кількість переглядів: 22

Держенергонагляд продовжує здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі електроенергетики. Такі заходи проводяться на підставі обґрунтованих звернень споживачів електричної енергії, які надходять на адресу інспекції.

Так, інспекторами Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області здійснено позаплановий захід на об’єктах Ізяславського РЕМ АТ «Хмельницькобленерго». Захід здійснено у ході розгляду звернення мешканців с. Михнів Шепетівського району щодо систематичних відключень оператором системи розподілу (далі – ОСР) електричної енергії, що на думку заявників спричинено незадовільним технічним станом розподільних мереж.

Під час заходу встановлено, що ОСР не дотримується 5-ти річного циклу проведення капітального ремонту повітряної лінії електропередачі ПЛ-0,4 кВ і технічний стан електроустановок не відповідає вимогам чинних нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики (далі – Правила), зокрема:

 • не проведено обрізання гілок дерев, що знаходяться у безпосередній близькості до проводів у прогонах опор ПЛ-0,4 кВ;
 • виконано за допомогою скруток з'єднання неізольованих проводів у прогонах опор;
 • менша за нормативну відстань по вертикалі від неізольованих проводів ПЛ до землі у прогонах опор;
 • не забезпечено захист обладнання трансформаторної підстанції (КТП) від грозових перенапруг тощо.

Також з’ясовано, що при виконанні робіт з технічного обслуговування ОСР не дотримується повного комплексу робіт з технічного обслуговування об’єктів електричної мережі. При цьому не проводиться вимірювання та випробування електричного обладнання у відповідності до вимог Правил.

За результатами заходу складено відповідний акт і видано припис на усунення виявлених під час розгляду звернення порушень Правил у частині недотримання вимог державного стандарту та незадовільного технічного стану електроустановок. Виконання припису ОСР взято Управлінням на контроль.

Управлінням Держенергонагляду у Черкаській області здійснено позаплановий захід ПАТ «Черкасиобленерго» на підставі обґрунтованого звернення жительки с. Суботів Чигиринського району щодо відсутності електропостачання протягом 10 днів.

Управлінням було проаналізовано надану ОСР інформацію та встановлено, що у зазначений заявником період часу в Чигиринському районі відбулися числені аварійні відключення ПЛ-10-0,4 кВ унаслідок несприятливих погодних умов. Зокрема через масове падіння дерев, було аварійно відключено ПЛ-10 кВ Л-23 «Новоселиця» та ПЛ-0,4 від ТП-70. Роботи з усунення пошкоджень на зазначених об’єктах було завершено 12 серпня 2021 року, після чого відновлено електропостачання.

Для недопущення виникнення подібних технологічних порушень у майбутньому, Управлінням проведено позаплановий захід, у ході якого було виявлено порушення вимог Правил щодо технічного стану і організації експлуатації ПЛ-10 кВ «Новоселиця», ПЛ-0,4 кВ від ТП-70 та ТП-10/0,4 кВ №70, зокрема:

 • виконано скрутками приєднання грозорозрядників на ТП-70;
 • підтікання оливи з розширювального баку силового трансформатора ТП-70;
 • наближення гілок дерев до проводів на недопустиму відстань у прогонах опор №№4-10 ПЛ-0,4 кВ Л-1 від ТП-70 та №№ 2-10, 14-17, 21-23, 27-28, 35-37, 40-43 ПЛ-0,4 кВ Л-2 від ТП-70;
 • виконано скруткою з’єднання проводів у прогонах опор №№ 5-6, 8-9, 14-17 ПЛ-0,4 кВ Л-1 від ТП-70 та №№ 7-9, 12-14, 16-16А, 19-20, 22-25, 31-34, 36-37, 40-41, 42-43 ПЛ-0,4 кВ Л-2 від ТП-70;
 • обірвано повторні заземлення на опорах №11 ПЛ-0,4 кВ Л-1 від ТП-70; №28, 29 ПЛ-0,4 кВ Л-2 від ТП-70;
 • наявні аварійні дерев’яні опори;

провисання проводу в прогонах між опорами № 1-2, 7-8, 21-22, 39-40, 42-43 ПЛ-0,4 кВ Л-2 від ТП-70.

За результатами проведеного заходу складено акт і видано припис керівництву ОСР щодо розроблення та виконання заходів з приведення технічного стану й організації експлуатації ПЛ і ТП у відповідність до вимог Правил.

Представниками Управління Держенергонагляду у Вінницькій області здійснено позапланову перевірку АТ «Вінницяобленерго» у ході розгляду звернення мешканки с. Сосонка Вінницького району щодо технічного стану електричних мереж, організації їх експлуатації, якості та надійності розподілу електричної енергії.

За результатом проведеного заходу було виявлено 11 порушень, що можуть впливати на якість розподілу електричної енергії до будинку споживача, серед яких:

 • не проведено розчистку траси ПЛ у прогонах опор;
 • виконано скрутками приєднання вентильних розрядників;
 • пошкоджено автоматичний вимикач тощо.

На усунення виявлених порушень Управлінням видано ОСР припис, виконання якого взято на контроль.

Крім того, Управлінням проведено 2 позапланових заходи в ОСР щодо виконання приписів, виданих за результатами розгляду звернень жителів с. Голубече, смт Крижопіль і смт Стрижавка Вінницького району щодо розподілу електричної енергії незадовільної якості та систематичних припинень послуги з розподілу електричної енергії. У ході перевірки з’ясовано, що приписи виконано у повному обсязі, усунуто 4 порушення та 18 порушень відповідно. Приписи знято з контролю.

Управлінням Держенергонагляду у Закарпатській області здійснено розгляд звернення жителів с. Липецька Поляна та с. Чертіж Хустського району щодо незадовільного технічного стану електричних мереж, у ході якого здійснено 2 позапланових заходи на об’єктах ПрАТ «Закарпаттяобленерго». Заявники скаржилися на незадовільний технічний стан повітряних ліній електропередачі та постачання електричної енергії, параметри якості якої не відповідають державному стандарту.

Під час перевірок виявлено низку порушень вимог Правил у частині технічного стану та організації експлуатації обладнання електричних мереж, серед яких:

 • потребує заміни дерев’яна стійка опори № 22 лінійного відгалуження 0,22 кВ від опори № 11 ПЛ-0,4 кВ, Л-2 від КТП-710 по вул. Шкільна;
 • виконано з порушенням Правил лінійне відгалуження 0,22 кВ від опори №22 ПЛ-0,4 кВ, Л-2 від КТП-710 тощо.

За результатами позапланових заходів складено акти та видано ОСР приписи на усунення виявлених порушень, виконання яких Управлінням взято на контроль.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь